BOULDERING PRO

DĚTI

   

 Pojďme ukázat dětem 
 další možnost.

 LEZENÍ JE ZÁBAVA!

info

header1300px

 

aneb Rock Point Mistrovství ČR v boulderingu 2014

Dovolte, abychom se vám představili: pavouk Rock a pavouk Point. Na slánském náměstí se prý konají pavoučí závody, a tak jsme tady. Pořadatelé pilně stavějí lešení pro stěnu 27 m širokou     a 5 m vysokou a my pavučiny, abychom měli dobrou startovní pozici.

Je páteční podvečer 12. 9. a „někdo nahoře“ konečně vypnul déšť. Boulderingové víkendové klání může začít.

Rock: Pointe, nezačínají nějak brzy? Vždyť ti mistři v boulderingu mají přijet až zítra…

Point: No jasně, ale dneska se tu konají předskokanské závody „O pohár Královského města Slaný 2014“. Podívej, kolik přišlo zájemců…ale my si budeme šetřit síly až na zítřek.

Rock: Já jsem si říkal, že těch cest je nějak moc. Na MČR mají být čtyři a Honza Šolc se Zděnkem Horáčkem už jich postavili deset…

Point: Teď se sem všichni závodníci nahrnou a dvě a půl hodiny polezou, co jim síly budou stačit. Hlavně aby nám nepotrhali pavučiny, to bychom byli zítra v háji.

Rock:

Uf, je to za námi. Tedy za nimi…mrkni na vítěze: Ríša Pařil (ten dal 9 z 10 topů), druhý byl František Lhotský a třetí Libor Břicháček. Ani holky nezůstaly pozadu, na bednu už jdou Anna Šulcová (7 topů), Dorka Vlková a Jana Olšarová.

 

 ---------------------------------------------------------------

Point: Tak, konečně sobota, přichází naše chvíle, Rocku…

Rock: Honza Zbranek a Vilda Chejn už mají cesty postavené a já jsem svou pavučinku také vypiloval…

Point: Zatímco ty sis vypiplával pavučinku, máme za sebou kvalifikaci a za chvíli začíná finále. Tak se připrav. Holek se probojovalo 8 z 13, kluci to měli horší, těch bylo 29 a do finále jich pustili jenom 12…ještěže jsme tady předem trénovali, viď

Point: Jo jo, oni trénovat nemohli, zavřeli je chudáky do izolace…to jsem na ně zvědavej.

Rock: Oni jsou zvyklí, však je to už 5. kolo letošního Českého poháru.

Point: A je to tadyyy…..finalisté už lezou, já jdu také do toho.

Rock: Pojď si nejdřív pořádně prohlédnout cesty, začneme těmi ženskými: ta první je celá po dost oblých chytech nemyslíš?

Point: To je, ale mrkej, jak si s tím třeba Nelly Kudrová poradila. To spíš ta druhá cesta, tam se holky trápí hned na nástupu po strukturách. Já nemít pavučinu…

Rock: Jo, Nelly je dobrá. Na třetí cestě se ale trochu potrápila, viděl jsi? Dvakrát tam chudák skákala do chytu a odpadla, teprve napotřetí dala top. Poslední cesta zase dala zabrat třeba Dominice Dupalové.

Point: Ta dala zabrat skoro všem. A nalézaly na tu strukturu pozadu jako raci, to bych neuměl. Však top daly jen tři z nich, stejně tak na druhé cestě.

Rock: Tak se podívejme, jak to celé pro holky dopadlo: vyhrála Karina Bílková těsně před Nelly Kudrovou, která se po dnešním závodě dostala do čela průběžného pořadí ČP, třetí byla Kateřina Zachrdlová. Dominika Dupalová, kterou jsem viděl v Teplicích na třetím místě, byla dnes pátá a dostala se na průběžné třetí místo ČP.

Point: Bylo to opravdu těsné, Karina vyhrála nad Nelly jenom na pokusy o jeden, obě měly všechny topy, řeknu ti, byl to nervák…

Rock: Brácho, připrav se, už lezou kluci. Jsem zvědavý, jak se na první cestě chtějí dostat přes ty jehlanové struktury. Jdu se tam spustit.

Point: Však oni to vymyslí…no vidíš, rozporem je to hned. Já mám na to ale krátké nohy, jdu to radši zase pozorovat shora.

Rock: Já tu sedím na druhé cestě na té obří polokouli a mám tu svatý klid. Nikdo se přese mě nemůže dostat, všichni končí na zóně, pěkně si tam skáčou a houpu se…Jejda, přece se sem první z nich probojoval, kdopak mi to sem leze…ááá, Štěpán Stráník, vloni třetí v ČP, tak to je jasné, jdu vyklidit pole…

Point: Nejtěžší mají tu poslední cestu. Tam se někomu nedaří ani nastoupit, nějak jim to hochům na těch jehlanech klouže…ještěže nám berou i ty dírky, co tam vyvrtali, tohle bych asi nedal.

Rock: Tak, máme hotovo. Jakpak jste se nám, hoši, umístili? Vida, první je Martin Stráník. Letos byl 15. na MS a v ČP vyhrál 1. i 2. kolo (3. vynechal), vloni ve Slaném také vyhrál, tak to se nedivím. Na druhém místě skončil také stejně jako vloni Jakub Hlaváček, tentokrát těsně před Janem Chválou, oba 3 topy a 4 zóny, rozhodl tedy počet pokusů.

Point: Samá známá jména: Jakub, legenda českého lezení, byl vloni 2. jak v ČP, tak na MČR, Honza dokonce vloni postoupil do semifinále světového poháru. Trochu smolný konec měl dnes Štěpán Stráník, na poslední cestě se mu nějak ne a ne podařit nastoupit, přestože ho diváci svým povzbuzováním nahoru doslova tlačili. Když se mu to konečně podařilo, zbývalo již málo času, zóna mu musela stačit, stálo ho to bednu.

Rock: Ale i tak je na tom Štěpán dobře, celkově je v ČP zatím třetí, před ním je jeho brácha Martin a vede Jakub Hlaváček. Jsem zvědavý, jak se kluci o tu bednu 8. 11. v Brně poperou.

Point: Byl to krásný boj, i když nelehký. Mnohdy byl problém samotný nástup nebo připsání zóny, natož topování…řeknu ti, brácho, i když do nás dvou mají daleko, mezi pavouky bych je bral, vždyť ti lidští červíci porušují fyzikální zákony...

Rock: Krásné to bylo, ale to ještě není konec! Zítra se tu vyrojí boulderistický potěr…tak pospravovat pavučiny, co nám kluci a holky potrhali, a dobrou…

---------------------------------------------------------------------

Point: Rocku, vstávej, dětičky už se šplhají k nám nahoru…

Rock: Jejda, a koukám, že pořadatelé na nich nešetřili jako na včerejších závodnících, podívej, co mají na stěnách chytů a stupů…

Point: Však jsou to dětské závody O pohár Královského města Slaný 2014. Výhodu mají ti, kteří chodí do místního kroužku lezení a zúčastnili se projektu Lezení do škol.

Rock: Já vím, vždyť občanské sdružení Lezení do škol je pořadatelem celé akce, organizátorem je ČHS. Dětičky lezou jako malí pavoučci, dělají mi radost. Jdu jim občas nějakou tou pavučinkou pomoci, když jim rodiče pomáhat nesmějí.

Point: Nejlepší malé pavoučky pořadatelé už vyhlásili, zdá se, že jdeme balit a přesouváme se do Brna, abychom do posledního kola ČP stihli udělat co nejlepší pavučinky.

Rock: Móóóc se nám tu ve Slaném líbilo, viď, však divákům také: fandili, co jim hlasivky stačily. Díky moc těm, kteří k uspořádání takhle skvělých závodů pomohli: generálním partnerem byl náš táta Rock Point, hlavními partnery Královské město Slaný a společnosti Toi Toi, Nupseso, Big Shock a Linet. Hlavním mediálním partnerem bylo Radio Beat.

Point: Díky všem pavoukům a pavoučicím i skvělým divákům a ahoj v Brně!

Vaši pavouci Rock a Point a jejich zapisovatelka Jana Bejčková