Bouldering je krásný, rychle se rozvíjející sport. Jedná se o lezení na malé stěně, pouze do výšky několika metrů, bez jištění. Bezpečný seskok nebo ztlumení případného pádu zajišťuje měkká žíněnka pod stěnou.  

Lezení jako jeden z nejpřirozenějších pohybů rozvíjí motorické schopnosti, má příznivý vliv na pohybový aparátu, rovnoměrně posiluje celé tělo. Je to moderní atraktivní volnočasová aktivita, která děti vede k pozitivnímu vztahu k přírodě, rozvíjí přátelské vztahy, pevnou vůli a cílevědomost.

Projekt Lezení do škol vznikl v roce 2011 s cílem podporovat bouldering jako sport, který je možné zařadit do výuky tělesné výchovy, a rozšířit tak dětem škálu pohybových aktivit. Chceme tuto možnost nabídnout žákům a učitelům všech našich škol. Postavili jsme několik mobilních boulderingových stěn, které jsou k dispozici k zapůjčení pro školy. Stěnu přivezeme, odborně sestavíme, proškolíme učitele v metodice lezení, bezpečnosti. Dodáme náměty na spoustu her. Stěna ve škole zůstává zpravidla po dobu tří týdnů.

Snažíme se propagovat tento netradiční sport a nabízet dětem další možnost využití volného času.

  • Chceme aktivní a zdravé děti.
  • Chceme nabídnout školám alternativu.
  • Chceme vyhledávat talenty. 

 

Zaujala vás tato možnost? Zavolejte nám: 602 255 638 nebo napište: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Chcete se dozvědět víc? Odpovědi na nejčastější otázky najdete tady.

lucie hrozova

Lucie 

Vynikající všestranná lezkyně. V roce 2013 zvítězila ve světovém poháru drytoolingu a jako jediná žena na světě vylezla drytoolovou cestu obtížnosti M14+

Lucie Hrozová

radek jaros

 Radek

Světově uznávaný český horolezec. Jako teprve 15 člověk na světě vystoupil na všech 14 osmitisícových vrcholů, pomyslnou Korunu Himaláje. Bez kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů.  

Radek Jaroš

adam ondra

Adam 

V současnosti pravděpodobně nejlepší lezec světa. Dlouhodobě vede žebříčky skalních přelezů. Vítěz několika světových pohárů v lezení na obtížnost a boulderingu.

Adam Ondra

naši patroni